Egészség

Hogyan lehet megszabadulni a rossz lehelettől 12 természetes gyógymóddal?

A felnőttek körülbelül 40-50 százaléka szenved folyamatos rossz lehelettől élete egy szakaszában. A rossz lehelet nemcsak kínos, hanem néha komoly egészségügyi probléma jele is lehet – bár a legtöbb esetben nem az. Megosztom veled a legfontosabb tippjeimet, hogyan lehet gyorsan megszabadulni a rossz lehelettől – beleértve az étrendi változtatásokat, az étrend-kiegészítőket és az illóolajokat, fűszereket amelyek mindegyike felhasználható a lehelet természetes felfrissítésére. A krónikus rossz lehelet – más néven halitosis – olyan dolog, amivel senki sem akar foglalkozni, és gyakran kényes téma.

Okai:

A rossz leheletet általában a szájban felhalmozódó baktériumok okozzák. Bár bizonyos ételek, időnként átmeneti rossz leheletet okozhatnak, általában nem ezek okozzák a krónikus rossz leheletet. A rendszeres rossz lehelet valójában olyan tényezőknek köszönhető, mint az élesztőgombák és a candida túlszaporodása a szervezetben.

-Étel– például a fokhagyma vagy a hagyma vagy az élelmiszer-részecskék lebomlása a fogakban és a fogak körül növelheti a baktériumok számát, és kellemetlen szagot okozhat.

Rossz diéta (Crash)diéták: mint például a tojásdiéta, a levesdiéta, a káposzta diéta vagy a (Juice)Dzsúz diéta, egyetlen ételfajta elfogyasztása körül forognak. A böjt és az alacsony szénhidráttartalmú étkezési programok halitózist okozhatnak. Ez a zsírok lebomlásának köszönhető, amiben a ketonoknak nevezett vegyi anyagokat termelik. Ezek a ketonok erős aromájúak. Az emberek gyakran számolnak be rossz leheletről, miután elérik a teljes ketózist. Valójában ez egy gyakori mellékhatás. Sokan akik a ketogén diétát és hasonló diétát, például Atkins-diétát folytat számol be arról, hogy leheletük gyümölcsös szagú lesz.

Emésztőrendszer megbetegedései

Dohánytermékek a dohányzás kellemetlen szájszagot okoz.

Rossz fogászati ​​higiénia nem megfelelő fog mosás

Lyukas fog, fogszuvasodás kezeletlen

Ínybetegség

Száraz száj nem elegendő folyadék bevitel

Gyógyszerek

Fertőzések a szájban

Egyéb száj-, orr- és torokbetegségek nátha, arcüreggyulladás.

Egyéb okok. A szájszag önmagában nem egy betegség, azonban ha hosszabb ideig fennáll, akkor komolyabb problémára utalhat. Ezért hosszú távon nincs sok értelme csak a rossz lehelet ellen küzdeni, hanem ki kell deríteni, hogy milyen probléma áll a háttérben. A betegségek, például egyes rákos megbetegedések és az olyan állapotok, mint az anyagcserezavarok, jellegzetes leheletszagot okozhatnak az általuk termelt vegyi anyagok következtében. A gyomorsav krónikus refluxa  rossz lehelettel hozható összefüggésbe. Kisgyermekek rossz leheletét az orrlyukba szorult idegen test, például ételdarab okozhatja.

A rossz lehelet ritkább okai a következők:

Ketoacidózis: Ha egy cukorbeteg ember inzulinszintje nagyon alacsony, szervezetük már nem tudja felhasználni a cukrot, és helyette zsírraktárakat kezd használni. Amikor a zsír lebomlik, ketonok keletkeznek és felhalmozódnak. A ketonok mérgezőek lehetnek, ha nagy mennyiségben megtalálhatók, és jellegzetes és kellemetlen leheletszagot keltenek. A ketoacidózis súlyos és potenciálisan életveszélyes állapot.

Bélelzáródás: A lélegzet székletszagú lehet, ha hosszan tartó hányás volt, különösen, ha bélelzáródás van jelen.

Bronchiectasis: Ez egy hosszú távú állapot, amelyben a légutak a normálisnál kiszélesednek, ami lehetővé teszi a nyálka felhalmozódását, ami rossz lehelethez vezet.

Aspirációs tüdőgyulladás: Duzzanat vagy fertőzés a tüdőben vagy a légutakban a hányás, nyál, élelmiszer vagy folyadékok belélegzése miatt.

Függetlenül attól, hogy mi okozza a rossz leheletet (kizárva a súlyos egészségügyi problémákat), azt javaslom, hogy a probléma gyökerének megoldásán dolgozz, ahelyett, hogy olyan termékekkel takard el a problémát, mint a rágógumi vagy a szájvíz.

Ha állandóan rossz lehelet gyötör, próbálj ki az alábbi megoldások közül egyet vagy többet, hogy felfrissítsd a szádat.

10 természetes gyógymód rossz lehetre:

Mindenekelőtt naponta kétszer moss fogat természetes fogkrémmel, és ideális esetben minden reggel és este használj fogzuhanyt. A nyelvkaparás a baktériumok szájból való eltávolításában is hasznos lehet.

  1. Kerüld el a cukros ragadós ételeket, italokat
  2.  Rágcsálj el egy szegfűszeget
  3. Egyél citromot
  4. Öblögess borsmentával
  5. Egyél petrezsejmet
  6. Igyál sok vizet
  7. Öblögess sós vízzel és vagy almaecetes vízzel
  8. Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt
  9. Evés előtt vagy után rágcsálj édesköményt vagy ánizs magot
  10. Házi készítésű szájvíz szódabikarbónával a szájvíz készítéséhez adj 2 teáskanál szódabikarbónát 1 csésze meleg vízhez. Legalább 30 másodpercig öblögesd a szájvizet a szádban, mielőtt kiköpnéd.
  11. Teafaolaj, csöppents egy cseppet a fogkrémedre, vagy csöppentsd bele egy pohár meleg vízbe és öblögess vele
  12. Egyél probiotikumot. A fogászati probiotikumok teljesen különböznek az emésztéshez szükséges probiotikumoktól. Konkrétan a Streptococcus salivarius K12 és M18 törzsét találták különösen előnyösnek a szájüreg egészsége szempontjából. A kandidák ellen is küzd.

Bónusz:

Otthon készíthető szájöblítő:

1 csésze meleg víz

1 1/2 teáskanál fahéj

Másfél-2 citrom leve

1 és 1/2 teáskanál méz (ha van akkor Manuka méz antibakteriális hatása miatt)

1/2 teáskanál szódabikarbóna